Check

Elkom Destek

Bizlere daha fazla yardım talebinde bulunmak için, lütfen (0312) 311 76 66 numaralı telefonumuzu arayın veya egemen@elkomyazilim.com adresine bir e-posta gönderin. Tüm sorularınız, sorunlarınız veya önerileriniz için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

E-Fatura WS : https://portal2.edmbilisim.com.tr/EFaturaEDM/EFaturaEDM.svc
E-İrsaliye WS : https://portal2.edmbilisim.com.tr/EFaturaEDM/EIrsaliyeEDM.svc

Kamu kuruluşlarına kestiğiniz faturaların fatura senaryosu Kamu olmak zorunda.

Portaldan veya Elkomdan fatura senaryosunu Kamu seçtiğiniz faturalarda Vergi numarasının altında Harcama Birimi Vergi No kısmının doldurulması gerekmektedir. (Alıcını VKN’sini yazabilirsiniz.) Sonrasında Ödeme Bilgileri alanında Ödeme şeklini : Banka hesabına ödeme , Hesap No alanında Iban bilgilerinizi boşluksuz şekilde yazılması gerekir.(Örnek:TR2500 gibi) Sonrasında faturanızı seçip göndermeniz gerekmektedir.

e-İrsaliye üzerinde nakliye firması, aracın plaka no, şoför bilgilerinin yazılma zorunluluğu var mıdır?

Taşıma işinin, lojistik firmaları tarafından yapılması halinde düzenlenecek e-İrsaliye'de lojistik firmasının VKN, Unvan bilgisi yazılmalıdır. Araç ve şoföre ilişkin bilginin bu durumda yazılması zorunlu değildir. Ancak, taşıma işinin bizzat satıcı/alıcının kendi araç ve şoförleri ile yapılması halinde düzenlenecek e-İrsaliye'de araç plaka no ve şoförün bilgilerine yer verilmesi zorunludur.

Elkom E-Fatura Entegrasyonu.

Müşteri cari kartında vergi daires, vergi numarası(boşluksuz), il ve ilçe tanımı güncel olmalıdır
Mükellef sorgu yapılmalıdır
Stok birimleri resmi stok birimlerine göre güncellenmelidir
Kamu kurumlarına kesilen faturanız önce altair portalına taslak olarak gönderilir. Portaldan Giden Kutusu->Gönderilen Faturalar->Fatura Düzenle kısmında Detaylar bölümünde "Ödeme Türü" ve "Ödeme Tarihi" alanı doldurulup gönderilmelidir.
E-Fatura gönderilemediğinde Elkom'dan cari kart bilgileri ve GİB PK adresi kontrol edilmelidir.
KKTC ihracat faturalarında ülke K.P.C olarak yazılmalı. (EDM Bilişim)

Vergi istisnayı eklemeniz gerekmektedir ve istisna olarak 351 İstisna olmayan diğer seçerek işlem yapabilirsiniz.

ul>
 • BDEADMIN yüklü klasörün içerisndeki BDEADMIN uygulamasına sağ clik yapın Yönetici olarak çalıştır’a tıklatın ve Aç’a tıklatın.
 • Sırası ile (Configuration, System, INIT) ekrandaki gibi LOCAL SHARE ”FALSE” olarak görülüyorsa, bunu Ok işaretine tıklatarak “TRUE” seçin ve çarpıdan kapatın.
 • Gelen uyarıya Yes’ e tıklayarak onaylayın.
 • Ok tıklatın. İşleminiz tamamlandı programı çalıştırabilirsiniz.

  ...

  • BDEADMIN yüklü klasörün içerisndeki BDEADMIN uygulamasına sağ clik yapın Yönetici olarak çalıştır’a tıklatın ve Aç’a tıklatın.
  • Sırası ile (Configuration, System, INIT) açın. SHAREDMEMSIZE bölümünü 4096 değerini verin.
  • Bu işlemi kaydetmek için OBJECT menüsünden APPLY komutuna tıklayın
  • BDE kullanan tüm programları kapayın ve yeniden çalıştırın.

  • Tübitak' tan temin edilen e-imzalama araçlarında akisp11.dll dosya uzantısı
  • Türktrust' tan temin edilen e-imzalama araçlarında akisp11.dll dosya uzantısı
  • e-Tuğra' dan temin edilen e-imzalama araçlarında aetpkss1.dll dosya uzantısı
  • e-İmza' dan temin edilen e-imzalama araçlarında akisp11.dll dosya uzantısı
  • Türkkep ten temin edilen e-imzalama araçlarında etpkcs11.dll dosya uzantısı
  • e-Güven' den temin edilen edilen e-imzalama araçlarında etpkcs11.dll dosya uzantısı

  -- Cari Bakiye ile Cari Detaylı bakiysi farklı çıkanları listeler

  SELECT C.CARIKOD , C.FIRMAUNVANI1 FIRMAUNVANI, (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK),2) FROM CARI_HAREKET H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD ) CHBAKIYE, (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK),2) FROM CARI_HAREKET_AYRINTI H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD ) CDBAKIYE FROM CARI_BASLIK C WHERE (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK) , 2) FROM CARI_HAREKET H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD ) <> (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK) , 2) FROM CARI_HAREKET_AYRINTI H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD )

  --------------------

  --Cari Bakiye ile Cari Detaylı bakiysi farklı çıkanları listeler

  --Carileri listeyeen sorgu, 1 tl nin altın gözükmez. SELECT C.INDEXNO, C.CARIKOD , C.FIRMAUNVANI1 FIRMAUNVANI, (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK),2) FROM CARI_HAREKET H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD ) CHBAKIYE, (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK),2) FROM CARI_HAREKET_AYRINTI H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD ) CDBAKIYE FROM CARI_BASLIK C WHERE ROUND(ABS((SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK) , 2) FROM CARI_HAREKET H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD ) - (SELECT ROUND(SUM(BORC) - SUM(ALACAK) , 2) FROM CARI_HAREKET_AYRINTI H WHERE H.CARIKOD = C.CARIKOD)),2)>=1

  ----------------------------

  -- CARIKOD alanına Detay bakiyesi farklı çılan cariyi yazıyor. Hangi stok fişinde eksikvar onu sorguluyor.

  SELECT S.CARIKOD, S.TARIH, S.FISNO ,ROUND(SUM(H.TOPLAMTUTAR), 2) FIS_HAREKET_TOPLAM ,ROUND(SUM(SH.TUTAR),2) STOK_HAREKET_TOPLAM ,ROUND(SUM(HA.BORC) , 2) CARI_HAREKET_AYRINTI_BORC FROM STOK_FIS S JOIN STOK_FIS_HAREKET H ON (S.INDEXNO = H.LINEINDEX) LEFT OUTER JOIN STOK_HAREKET SH on (SH.LINEINDEX = H.INDEXNO AND SH.CARIKOD = S.CARIKOD) LEFT OUTER JOIN CARI_HAREKET_AYRINTI HA ON (HA.ISLEMNO = H.INDEXNO AND HA.ISLEMKODU = 11 AND HA.CARIKOD = S.CARIKOD) WHERE S.CARIKOD = 'M-0466' GROUP BY S.FISNO , S.TARIH , S.CARIKOD HAVING ROUND(SUM(H.TOPLAMTUTAR), 2) <> ROUND(SUM(HA.BORC),2)

  ---------------------------

  -- Carihareket stok çıkış fişleri farklarını listeler(Egemen)

    SELECT A.CARIKOD, A.TARIHSAAT, A.DOSYANO, SUM(A.BORC) AS AYRINTI_BORC, H.BORC AS HAREKET_BORC FROM CARI_HAREKET_AYRINTI A JOIN CARI_HAREKET H ON A.DOSYANO = H.DOSYANO WHERE A.ISLEMKODU = 11 GROUP BY A.CARIKOD, A.TARIHSAAT, A.DOSYANO, H.BORC HAVING ROUND(SUM(A.BORC), 2) <> ROUND(H.BORC,2);

  POP Hesap Ayarları

  Gelen Posta:

  Bağlantı noktası: 995

  BU sunucu şifreli bir bağlantı (SSL/TSL) gerktirir - Seçili olmalıdır.

  Giden Posta :

  Şifrelem : STARTTLS

  Bağlanı Noktası : 587

  Giden (SMTP ) sunucum için kimlik doğrulaması gerekiyor  - Seçili olmaldırı
  (Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan)

  Başlangıç Kılavuzu

  İşlemlerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için, cari kartlar, stok işlemleri, fatura girişleri ve çek/senet işlemleri gibi konuları ayrıntılı olarak anlattığımız sayfamıza yönlendiriyoruz. Bu sayfada, işlemlerinizi nasıl daha etkin bir şekilde yöneteceğinizi öğrenebilirsiniz.

  YouTube

  İşletmenizdeki tüm süreçleri kolaylaştırmak için, yeni cari ve stok kartı açma, alış ve satış faturalarının işlenmesi, cari tahsilat ve ödemelerin nasıl yapıldığı ve makbuzların nasıl yazdırıldığı gibi konularda detaylı anlatımlar sağlayan YouTube kanalımızı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Kanalımız, işlemlerinizi hızlı ve etkili bir şekilde yönetmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeriyor.